Одбојкашице у финалу, надиграле и Холандију

Голубица, петак 19.10.2018. Извор: РТС

Одбојкашице Србије у драматичном мечу савладале Холандију са 3:1 (25:22; 26:28, 25:19, 25:23) и пласирале се у финале Светског првенства. Реванширале су се за пораз у групној фази такмичења и први пут у историји обезбедиле пласман у завршницу светског шампионата.

Наше одбојкашице су повеле освајањем првог сета са 25:22, али су Холанђанке одмах узвратиле и изједначиле на 1:1 освојивши други сет са 28:26.

Изабранице селектора Зорана Терзића нису у наставку изгубиле концентрацију па су трећи сет освојиле са 25:19, да би са сигурном игром наставиле и у наредном сету у коме су осигурале победу и пласман у финале.

У другом полуфиналу, од 9.10 часова по нашем времену играће Кина и Италија.

Ток меча:

08.52 – Крај четвртог сета, Србија је у финалу светског првенства! Сјајна игра одбојкашица Србије на почетку четвртог сета и вођство од 3.0. Али Холанђанке успевају да сустигну разлику и одржавају нерешен резултат све до финиша сета када наше одбојкашице поново преузимају предност и завршавају сет са 25:23 и освајају пласман у финале Светског првенства.

08.14 – Србија осваја трећи сет и поново води. У трећи сет Холанђанке улазе много сигурније него на почетку меча и на самом почетку освајају предност од 9:5. Ипак Српкиље успевају да изједначе на 12:12, а потом после дуге изједначене борбе и поведу са 22:17. Потом су сигурном игром сет привеле крају у своју корист са 25:19.

07.46 – Други сет у драматичној завршници добијају Холанђанке са 28:26 и успевају да изједначе на 1:1 у сетовима. И у други сет одбојкашице Србије улазе сигурно освајајући предност од неколико поена на самом почетку. Успевају да одрже разлику од неколико поена до самог финиша сета када на 21:20 Холанђанке успевају да начине преокрет серијом од чак четири поена. Ипак, Српкиње изједначују, али не успевају да начине преокрет и Холанђанке освајају други сет са 28:26.

07.07 – Наше одбојкашице су силовито ушле у меч и одмах повеле са два поена разлике, али Холанђанке успевају да пониште разлику и одржавају нерешен резултат све до средине сета када Србија поново преузима вођство са 13:10. Изабранице селектора Терзића потом успевају да одрже предност све до краја првог сета који освајају са 25:22.

06.41 – Почео је меч одбојкашица Србије и Холандије за пласман у финале.