Европа грешке не прашта – Убедљив пораз Звезде у Минхену

Голубица, СРЕДА 18.09.2019.

Фудбалери Црвене звезде поражени су у Минхену од Бајерна са 3:0 у првом колу Лиге шампиона.

Већ је у уводним минутима било јасно да Звезда у Баварској може само што скупље да прода кожу.

Искуство, квалитет, брзина… Све је било на страни домаћина, који је то покушао да докаже од самог старта.

Притискао је Бајерн, нападао са свих страна, врло разноврсно и лагано је долазио до прилика.

Баварци су сломили отпор црвено-бвелих у 34. минуту, када је Иван Перишић пробио по боку, убацио лопту пред гол, а Кингсли Коман главом спустио у мрежу.

Затресао је бајерн мрежу још једном у првом делу игре – у 40. минуту, али је Кутињов гол петом поништен због офсајда.

Домаћин је ређао прилике и у наставку, али је Борјан неколико пута изванредно реаговао, одбранио све што је било до њега.

Ништа није могао у 80. минуту, када је Роберт Левандовски искористио грешку Гобељића, стигао до лопте пре голмана Звезде, и сместио је у мрежу.

У надокнади времена, у стрелце се уписао Томас Милер, када је после уигране акције након слободњака матирао Борјана.

У наредном колу, Звезда код куће игра против Олимпијакоса 1. октобра, док Бајерн истог дана гостује Тотенхему.

Извор: РТС, Фото: Танјуг (AP Photo/Matthias Schrader)