Закувало се у групи, пораз Србије у Тел Авиву

Голубица, ПЕТАК, 30. НОВ 2018, ИЗВОР: РТС

Кошаркаши Израела савладали су у Тел Авиву репрезентацију Србије са 83:74 у мечу квалификација за Светски шампионат 2019. године.

Прва четвртина у Тел Авиву је припала домаћој селекцији.

Израелци су боље отворили меч, одмах повели, али је Србија успела да преокрене и поведе.

Ипак, домаћин је крајем прве деонице искористио ротирање играча селектора Ђорђевића и добрим шутем, углавном за три поена, отишли на предах са 29:24.

„Орлови“ су у другој деоници заиграли много агресивније у одбрани и то им се врло брзо исплатило. Разноврсна игра у нападу, јака одбрана – топила се предност домаћина, а на полувреме Србија одлази са предношћу од 45:43.

У трећој четвртини је домаћин поштено намучио екипу Саше Ђорђевића. Мењао је одбрану, зонска одбрана, човек, па опет зона… То је Израелу донело нови преокрет и предност, али је Србија успела при крају да одговори, Аврамовић је погодио у веома битним моментима две тројке, чиме је Србија задржала прикључак.

Израелци су погађали са дистанце, Гај Пнини је убацио трећу тројку почетком последње деонице, а врло брзо и четврту.

Милосављевић је на прву одговорио са два поена уз додатно бацање, а потом је покушао и Аврамовић да врати тројку, али овај пут није успео.

Али зато јесте Пнини. Још једном. Трећа тројка заредом, па се Израел одлепио на плус шест.
Србија се вратила, али је Израел поново дошао до недостижне предности, нестварном тројком Тамира Блата.

„Орлови“ су везали неколико великих грешака у нападу, чиме су пропустили прилику да се врате у меч.

Драган Милосављевић је био најефикаснији у екипи Србије са 17 поена, Симоновић је додао 13, а Радуљица 12.

Искусни Гај Пнини је предводио Израел са 18 поена (пет тројки из седам покушаја), Коен је додао 14.

Србија је поразом у Израелу искомпликовала ситуацију. Пре овог меча имала је две победе више од Израела, директног конкурента за пласман на Светско првенство, па ће наредне утакмице бити одлучујуће за тим Саше Ђорђевића.

Већ први наредни меч биће најважнији, а игра се против Грчке у Београду 3. децембра.

Овако је протекао меч:

14.48 – Крај меча, победа Израела од 83:74.

14.25 – На крају треће четвртине, Србија води са 60:59.

14.14 – Средином треће четвртине, Србија има предност од 53:47.

14.07 – Почело је друго полувреме.

13.50 – Вођство Србије на полувремену од 45:43. Драган Милосављевић има 12 поена, по осам Радуљица и Бирчевић.

13.37 – Предах за своје играче тражи селектор Израела. Далеко боља и агресивнија одбрана Србије у другој деоници, а поенима Драгана Милосављевића, а потом и тројком Бранка Лазића, „орлови“ долазе до изједначења.

13.25 – Крај прве четвртине, Израел води са 29:24. Домаћин је био бољи на старту меча, и крајем четвртине. Србија је, после уводних минута, била бољи ривал, имала предност, али је домаћин у предности после одличне серије крајем првог дела игре.

13.18 – Израел је боље отворио меч и повео, али су „орлови“ врло брзо преузели контролу и преокренули. Пред крај четвртине, Израел је са две тројке успео да врати предност, селектор Ђорђевић је затражио тајм-аут.

13.05 – Почео је меч. Прва петорка Србије: Пено, Симоновић, Милосављевић, Бирчевић, Радуљица.