Звезда надиграла Будућност и вратила трофеј

Голубица, ПОНЕДЕЉАК 22.04.2019.

Црвена звезда – Будућност 97:54. Кошаркаши Звезде надиграли су тим из Подгорице у петом, одлучујућем сусрету финала АБА лиге.

21.50 – Крај меча. Црвена звезда – Будућност 97:54.

21.44 – Навијачи Звезде почели славље, остало је још три минута игре – 88:47.

21.30 – После минут игре у последњој четвртини црвено белистижу до, у том тренутку максималних 79:39.

21.28 – Крај треће четвртине. Црвена звезда води са 74:37.

21.25 – На два минута пре краја периода црвено-бели су постигли дупло више поена од противника – 66:33.

21.19 – Били Берон погађа тројку за 65:27.

21.13 – Кошем Давидовца седам минута пре краја трећег периода Звезда води са 31 разлике, 44:24.

20.51 – Крај друге четвртине. Црвена звеза води против Будућности са максималних 47:21.

20.47 – Новом тројком Кеј Си Риверса, црвено бели воде са 44:21.

20.44 – Три минута пре краја друге четвртине Звезда има предност од 20 поена разлике – 41:21.

20.41 – Звезда наставља да ломи противника и серијом од 10:0 долази на 39:20. У овим моментима бриљира Бориша Симанић.

20.36 – Сјајним продором Симанића, који је уз кош зарадио и фаул, а потом и тројком Кеј Си Риверса црвено-бели имају предност од 35:20.

20.24 – Након што је Филип Човић искористио једно слободно бацање домаћин долази до, за сада максималних плус 11.

20.32 – После два ипо минута игре у другој четвртини Звезда се враћа на плус десет 28:18.

20.25 – Крај прве четвртине. Црвена звезда – Будућност 18:13. Распламсала се велика борба, у почетку ниједну екипу није служи шут. Звезда нешто сигурнија и два ипо минута до краја долази до 10 поена разлике 15:5. До краја периода Будућност је успела да смањи предност Звезде на пет поена разлике.

20.08 – Тврд почетак сусрета, мали бој поена. После шест минута игре Црвена звезда води са 10:4.

19.58 – Почео је меч…

19.42 – Изашли су и играчи Будућности на терен. Очекујемо да ускоро почне меч.

19.41 – Према последњим информацијама одређено је још 15 минута загревања и онда почиње меч.

19.36 – Судија Пукл је отишао до свлачионице Будућности.

19.35 – Навијачима се обратио и капитен Бранко Лазић. Рекао је да је јако битно да се не убацују предмети на терен. Спортска атмосфера је неопходна како би меч почео. Он је замолио навијаче да фер и спортски навијају.

19.28 – Одређује се ново време за почетак меча.

19.27 – Навијачи су померени по захтеву Будућности, очекује се да се тим из Подгорице ускоро појави на терену.

19.18 – Публици се обратио тим менаџер Црвене звезде Небојша Илић уз молбу за фер и спортско навијање, молећи навијаче да ништа не бацају на терен.

19.14 – Играчи Звезде чекају да се кошаркаши Будућности појаве на терену.

19.09 – Кошаркаши Будућности траже да се удаље навијачи Звезде близу њихове клупе, што се управо и дешава. Почетак је, за сада, померен за још 20 минута.

19.04 – Према последњим информацијама из табора Будућности траже да се створе регуларни услови око њихове клупе.

18.50 – Меч ће почети са закашњењем.

18.45 – Чим су гости крочили на паркет полетела је „киша“ предмета са свих страна и чак неколико навијача је улетело у терен да се обрачуна, али је брзо реаговало обезбеђење. Играчи Будућности су изашли на загревање, па су се повукли јер је неколико навијача ушло на паркет.

Извор: РТС ФОТО/насловна: samozvezda.com