Кабел и Бачка ремизирали у војвођанском дербију

Голубица, ПОНЕДЕЉАК 28.10.2019.

Фудбалере Кабела од заслужене победе делила су само два минута судијске надокнаде.

Међутим, због пада концентрације одбране Новосађана, резервиста Никола Гајић прихватио је лопту и погодио сам угао гола голмана Пилиповића и изједначио резултат на 1:1.

До тог тренутка, све конце игре у ногама држали су играчи Кабела. Нападали су, али су тек у 60. минуту успели да дођу до предности. После одличне акције Жуниора, Караћа и идеалног центаршута Ђорђа Пантелића, Предраг Говездарица се винуо кроз ваздух и ударцем главом погодио мрежу. Једину прилику у регуларном делу за госте из бачке паланке имао је Асани, али је голман Пилиповић укротио његов ударац.

М. Поповић

НОВИ САД: Стадион Слана бара, гледалаца: 400, судија: Симовић (Ловћенац). Стрелци: Говедарица у 60. за Кабел, а Гајић у 90+3. минуту за Бачку. Жути картони: Пилиповић, Гековић, Кочовић, Жуниор, Вихорац, Говедарица, Илић, тренер Васиљевић (Кабел), а Костић (Бачка). Црвени картон: тренер Кабела Васиљевић.

КАБЕЛ: Пилиповић 7, Гековић 7, Петрић 7, Пантелић 7 (Балабановић), Петровић 7, Дражић 6,5, ( Илић 7), Кочовић 7, Караћ 7 (Владић), Жуниор 7, Вихорац 7, Говедарица 8.

БАЧКА: Милојевић 8, Маринковић 7, Томовић 7, Асани 6,5 (Симић), Илић 6,5 (Гајић 7,5), Крстић 7, Ратковић 7, Миловановић 7, Жакула 7, Ђорђевић 7, Костић 6,5.

1. Металац          16     8      3      5      23:18        27

2. Графичар       15     7      5      3      20:13        26

3. Златибор       15     7      5      3      13:10        26

4. Нови Пазар    16     7      4      5      18:13        25

5. Колубара       16     7      3      6      16:13        24

6. Динамо          15     6      5      4      18:12        23