Наполи занемео на „Маракани“, Звезди бод у првом колу

Голубица УТОРАК, 18. СЕП 2018, 19:05 -> 22:59 Извор: РТС

Фудбалери Црвене звезде и Наполија одиграли су нерешено 0:0 у првом колу групе Ц Лиге шампиона.

Наполитанци се нису уплашили атмосфере, већ су од првог минута вукли све конце на терену. Имали су конторлу, доминирали су кроз посед и направили неколико, истини за вољу не претерано опасних, прилика.

Црвено-бели су покушавали контрама да угрозе гол гостију, на моменте је то деловало сасвим пристојно, али без конкретних потеза у завршној трећини терена.

Лоренцо Инсиње је био најближи постизању гола у 18. минуту утакмице, када је опалио по лопти са двадесетак метара и погодио пречку.

Наполи је до краја полувремена нападао, али је Звезда успела да сачува мрежу до одмора.

Где су стали на полувремену, фудбалери Наполија су наставили после предаха.

Свим силама су нападали, покушавали да пронађу рупу у одбрани Црвене звезде, али нису успевали да савладају Борјана.

Карло Анчелоти је све карте бацио на напад, у игру су ушли Марек Хамшик и Дрис Мертенс, али Наполитанци никако нису могли до гола.

Ричмонд Боаћи је био близу гола у 80. минуту, када је добро шутирао кроз ноге свом чувару, али је Оспина сачувао мрежу одличном одбраном.

На крају, Звезда и Наполи имају по бод после првог кола, Ливерпул је на челу табеле са три бода, а ПСЖ без бодова.