НЕВЕРОВАТНА ПЕНАЛ СЕРИЈА: Борјан херојски одвео Звезду у бараж за ЛШ

Голубица, УТОРАК 13.08.2019.

Фудбалери Црвене звезде пласирали су се у бараж за Лигу шампиона, пошто су у Данској били бољи од Копенхагена у пенал серији. После 120 минута било је 1:1. За пролаз у групну фазу Лиге шампиона, Звезда ће играти против Јанг Бојса.

Копенхаген је имао резултат из првог меча, имао је и бројчану предност велики део меча, али Звезда је имала петљу и знање да одбије све нападе домаћина.

Ричмонд Боаћи је донео предност Звезди у 17. минуту, на феноменалну аситенцију Марка Марина.

Копенхаген је изједначио преко Ндојеа у 44. минуту.

Немања Милуновић је напустио игру у 54. минуту због два жута картона, што је омогућило домаћину да свим силама крене у напад.

Одбрана Звезде је издржала до краја меча, а потом и у продужецима.

Пеп Бјел је искључен у 112. минуту, па је последњих осам минута меча било изједначено бројчано стање на терену.

Пенал серија је била драматична.

Блато које се налазило тачно (претпостављамо) испод беле тачке, отежало је извођење многим играчима, па смо победника добили тек у 11. серији!

Милан Борјан је одбранио одлучујући пенал Винду и одвео Звезду у бараж за Лигу шампиона.

Црвено-бели ће за пролаз у групну фазу играти против Јанг Бојса.

Копенхаген ће у плеј-оф за Лигу Европа, где ће играти против бољег из дуела Рига – Хелсинки.

Извор РТС ФОТО: Политика