Нова победа Будућности, Звезда титулу тражи у „мајсторици“ у Београду

Будућност – Црвена звезда 84:80 (35:38).

Кошаркаши Будућности други пут заредом савладали Звезду у „Морачи“ и изједначили у финалној серији АБА лиге на 2:2. Звезда још једном испустила двоцифрену предност, Кол и Џексон донели победу домаћину. Шампиона и учесника Евролиге одлучиће пети меч, који је на програму у Београду у понедељак.

21.02 – Кол је неумољив, на другој страни погађа Оџо, али само поставља коначан резултат меча, Будућност – Црвена звезда 84:80.

21.00 – Кол је погодио два слободна бацања, Добрић узвраћа тројком. До краја је остало 15 секунди, Звезда на минус четири, Кол поново шутира пенале.

20.56 – Кол погађа само једно бацање, али на другој страни Берон губи лопту.

20.55 – Берон погађа тројку и враћа Звезду на минус четири. Норис Кол изводи два слободна бацања, 35 секунди до краја.

20.53 – Серија кошева Едвина Џексона и Нориса Кола, Будућност води 79:72. Нови тајм-аут за Звезду, 47 секунди пре краја меча.

20.49 – Нешто више од два минута до краја, Будућност води 74:72. Милан Томић тражи тајм-аут.

20.40 – Резултатска клацкалица у „Морачи“, на шест минута до краја меча Звезда води 65:64.

20.28 – Псоле три четвртине у „Морачи“, Звезда води 58:57.

Испустили су црвено-бели двоцифрену предност (51:41), али имају минималну предност пред последњих 10 минута.

Берон је стао на 20 поена, Добрић и Фаје по девет, на другој страни Џексон 17, Кол 13, Кларк 12.

20.19 – Враћа се Будућност у игру и тројком Ерла Кларка прилази на три поена заостатка – 50:53.

20.12 – Поготком Оџа, уз фаул, Звезда први пут на мечу стиже до двоцифрене предности – 51:41.

Берон погађа две тројке у трећој деоници и стиже до 20 поена. Погодио је и Добрић једну тројку, Будућност нема решења за шут црвено-белих.

20.06 – Настављен је меч у „Морачи“.

19.50 – Тројком Ерла Кларка уз звук сирене, Будућност на полувреме иде са минусом од три поена – 38:35.

Имала је Звезда девет поена предности, али није успела то да сачува до великог одмора. Берон је најефикаснији на мечу са 14 поена, на другој страни Џексон има 12, а Кол девет.

19.40 – Тимска игра у нападу и промашаји Будућности доносе Звезди серију од 11:2 и седам поена предности – 36:29.

19.34 – Боља игра Будућности на почетку друге деонице, нерешено је 27:27.

Мали број поена у другој четвртини, Будућност за пет минута води 7:2. Џексон је наставио серију из прве четвртине, стигао је до 12 поена. На другој страни једина два поена за Звезду постигао је Берон.

19.23 – После прве четвртине Звезда води 25:20.

Црвено-бели су погодили 4/5 за три поена и сва три слободна бацања, али имају чак пет изгубљених лопти. Фаје је одличан са девет поена, Берон је додао осам, а Добрић шест.

Будућност игра на махове. Подгоричани су изгубили само две лопте, али тројке шутирају 2/7. Џексон је најефикаснији са осам поена, Кол је постигао шест.

19.10 – Средина игре у првој четвртини, Будућност води 14:10.

Повела је Звезда на почетку меча, захваљујући поенима Добрића и Берона, али се на другој страни „пробудио“ Едвин Џексон – постиже везаних осам поена (две тројке) за предност домаћих. Милан Томић тражи први тајм-аут на мечу.

19.01 – Почела утакмица у „Морачи“, први напад за Звезду.

18.55 – За Будућност утакмицу почињу: Кол, Џексон, Шеховић, Е. Кларк и Баровић. Прва петорка Црвене звезде: Давидовац, Берон, Добрић, Фаје и Оџо.

18.45 – У четвртој утакмици финалне серије правду ће делити Дамир Јавор (Словенија), Сашо Петек (Словенија) и Урош Николић (Србија).

18.30 – Излазак на терен кошаркаша Црвене звезде испраћен је звиждуцима домаће публике.