Спорт

„Орлићи“ убедљиви против Кинеза на старту СП

Голубица, СУБОТА 29.06.2019.

Репрезентација Србије, играчи до 19 година, убедљиво је стартовала на Светском првенству на Криту победом у Хераклиону у првом колу Д групе против Кине резултатом 106:57 (18:26, 16:27, 13:32, 10:21). Наредни ривал наших кошаркаша је Порторико, сусрет је на програму у недељу од 14.30.

Изабраници селектора Александра Бућана су од првог минута показали да су много квалитетнији од ривала, контролисали су ситуацију на терену и доминирали током свих 40 минута.

Питање победника решено је практилно већ у првом полувремену, а после сјајне треће четвртине коју је наш тима добио са 32:13, било је јасно да Кинези немају никакве шансе против расположене Србије.

Селектор Бућан је пружио шансу свим играчима, а најефикаснији је био Филип Петрушев са 23 поена, а пратили су га Илић и Пецарски са по 15 и Трифуновић са 14 поена.

Следећи противник Србије је селекција Порторика. Меч се угра у недељу од 14.30.

Србија: Петрушев 23 (8 ск), Мићовић 3, Исламовић 5, Пауновић 4 (6 ск), Трифуновић 14, Церовина 4 (7 ск), Васиљевић 8 (10 ск), Пецарски 15 (6 ск), Грбовић 1, Илић 15 (13 ск), Ћубић 5, Кузмановић 9.

Извор: РТС, KSS.RS