„Орлићи“ у четвртфиналу Светског првенства

Голубица, СРЕДА 03.07.2019.

Јуниорска кошаркашка репрезентација Србије савладала је Филипине са 87:60 и пласирала се у четвртфинале Светског првенства.

Изабраници Александра Бућана лако су савладали Филипине на Криту и дошли до четвртфинала.

Меч у коме су били апсолутни фаворити, српски репрезентативци почели су у лaганом ритму, тако да су до првог вођства стигли тек у деветом минуту.

Борбени Филипинци су одолевали још који минут у другој четвртини, а онда су капитен Илић и другови додали гас. Брзо је направљена серија 17:1 за вођство 39:19 после које је све било решено.

И на страту другог полувремена селекција Филипина се боље снашла. Успели су да наметну свој стил и смање у 25. минуту на 48:36.

Била је то довољна опомена српском тиму да се тргне и појача интензитет игре у одбрани.

Колико су били успешни најбоље је говорио поглед на семафор после завршетка треће четвртине – 64:42.

До краја сусрета остао је исти однос снага на терену, селектор Бућан пружио је прилику и иргачима са мањом минутажом који су такође дали свој допринос убедљивој победи – 87:60.

Марко Пецарски је био најефикаснији са 21 поеном, а Петрушев је додао 17.

Србија ће се за полуфинале борити са Литванијом.

Извор: РТС, КСС