Партизан убедљиво до првог трофеја у сезони

Голубица, НЕДЕЉА 29.09.2019.

Кошаркаши Партизана савладали су у финалу АБА Суперкупа екипу Цедевите Олимпије са 99:77. Црно-бели су тако освојили први трофеј у новој сезони.

Црно-бели су на убедљив начин успели да упишу три победе у Загребу и подигну први трофеј у сезони.

Партизан је боље ушао у финални меч, што је говорио и резултат након пар минута 12:3.

Новоформирана екипа Цедевите Олимпије успела је да се брзо консолидује и чак поведе до краја прве четвртине.

Партизан је заиграо боље у друој четвртини, у којој је стекао двоцифрену предност, коју је, испоставило се, успео да одбрани до краја меча.

Покушавао је противник у пар наврата да се резултатски прикључи, али је Партизанова предност готово увек варирала између 12 и осам поена.

У последњој четвртини у потпуности се распала игра Цедевите Олимпије, што је Партизан на најбољи могући начин казнио, да би на крају славио са 22 поена разлике.

Најефикаснији у победничком тиму били су Јрамаз са 20, Томас и Волден са по 13 поена.

У противничкој екипи истакли су се Блажич са 18 и Боутрајт са 15 постигнутих поена.

Партизан је на АБА Суперкупу савладао тимове Меге, Приморске и Цедевите Олимпије.

Црно-бели су прошле сезоне освојили трофеј Купа Радивоја Кораћа, а трофеј Суперкупа регионалног такмичења из витрина „вечитог“ ривала Звезде, сели се у Партизан.

Партизанов наредни меч је у оквиру Еврокупа, где игра против екипе Венеције на гостовању 1. октобра.