Победа Партизана, Рикардо и Енаке срушили Вошу

Голубица, НЕДЕЉА, 04. НОВ 2018, ИЗВОР: РТС

Фудбалери Партизана савладали су Војводину резултатом 2:0 у дерби мечу 15. кола Суперлиге Србије.

Црно-бели су дошли до предности у 29. минуту после пенала. марко Јанковић је оборен, а одговорност је преузео Рикардо Гомеш.

Роцков је одбранио ударац са беле тачке нападачу Партизана, али је Рикардо успео из другог пута, из одбитка, да смести лопту у мрежу.

Војводина је на све начине покушавала да дође до изједначења, а најближа је била средином другог дела игре, када је Арсић из слободног ударца погодио пречку.

Енаке, који је ушао у 88. минуту у игру, потврдио је победу Партизана у 89. минуту, када га је сјајно проиграо Закарић, а Румун лагано затресао мрежу.

Партизан је трећи на табели са 30 бодова, Војводина има 21 и налази се на осмом месту.

У осталим данашњим мечевима, Фудбалери Рада и Спартака ремизирали су 1:1, Мачва је савладала Вождовац 1:0, док је Напредак славио на гостовању Земуну 2:0