Рукометаши Србије пласирали се на ЕП

Голубица, ПОНЕДЕЉАК 17.06.2019.

Рукометна репрезентација Србије пласирала се на Европско првенство , јер је у Новом Саду савладала Швајцарску 32:31 .

За друго место у групи нашим рукометашима је била потребна победа од 6 голова разлике,али и минималан усех и треће место омогућио је учешће на значајном такмичењу.Прво водјство наси су остварили у 19-ом минуту,а средином другог полувремена имали су и 5 голова ралике.На крају борили су се за победу и одлучујући гол постигли су 20 секунди пре краја утакмице.

У Великој Сали СПЕНСА око 5 хиљада гледалаца створило је одличну атмсферу. Србија ће играти на Европском првенству у јануару 2020. године, и то, као 3. најбоља селекција из квалификација. Шампионат ће се одржати од 9. до 26. јануара наредне године у Аустрији, Норвешкој и Шведској.

Извор: Голубица ФОТО: РТС