Србија савладала Грчку за корак ближе Кини

Голубица, ПОНЕДЕЉАК, 03. ДЕЦ 2018, ИЗВОР: РТС

Србија – Грчка 84:61 (29:14, 15:21, 23:13, 17:13). Кошаркашка репрезентација Србије убедљиво је у Београду савладала селекцију Грчке у мечу 10. кола квалификација за Светско првенство. Тим Александра Ђорђевића се овим тријумфом значајно приближио освајању трећег места у групи, које води на Мундобаскет 2019. године у Кини.

Пред пуним трбинама хале „Александар Николић“, Србија је одличном игром дошла до шестог тријумфа у квалификацијама, уз четири пораза, па сада на трећем месту Л групе има тријумф више од Грузије и два од Израела.

Нашу репрезентацију је до победе предводио Сефан Јовић са 22 поена и четири асистенције.  Одличну партију пружио је и центар Србије Мирослав Радуљица са 13 поена и шест асистенција. Исти број поена уписао је Васа Мицић, док је Стеван Јеловац постигао 12 поена уз седам скокова. У екипи Грчке истакли су се Бохоридис и Салустрос са по 13 поена.

У последњем „прозору“ квалификација, Србија следеће године гостује у Естонији 21. фебруара, а три дана касније дочекује Израел.

Ток меча:

22.02 – Крај меча, убедљива победа Србије над Грчком 84:61 (29:14, 15:21, 23:13, 17:13).

21.52 – На пет минута до краја меча Србија и даље води – 70:55.

21.38 – Крај треће четвртине, Србија води против Грчке 67:48. Србија је другом делу треће деонице заиграла чврсто у одбрани и неутралисала напад Грчке. Тројком Бирчевића у последњој секунди „орлови“ поново имају капиталну предност пред почетак последње деонице.

21.25 – Србија води 52:46 после првих пет минута. Гости су боље отворили четвртину и пришли на само три поена разлике али Јовић тројком прекида серију Грчке.

21.15 – Почела је трећа четвртина…

21.01 – Полувреме, Србија – Грчка 44:35. Сјајна игра наше репрезентације у првом полувремену. Гости су у самој завшници успели да смање велику предност коју је имала наша селекција (тројка у последњој секунди). Србију предводе Стефан Јовић са 13 поена и три асисетнције и Мирослав Радуљица са девет поена и чак шест асистенција. Јеловац је постигао седам, Мицић пет поена. За Грке Салустрос је постигао осам поена. Србија има осам офанзивних скокова наспрам три Грчка.

20.46 – Предност Србије наставља да расте. Кошем Радуљице уз фаул, наша репрезентација долази до највеће предности на мечу – 40:23, на нешто више од три минута до краја друге деонице.

20.35 – Завршена је прва четвртина коју је Србија добила 29:14. Екипа Александра Ђорђевића од старта је успоставила свој ритам игре. Организованом игром у нападу и чврстом одбраном неутралисала је противничку екипу и заслужено стигла до велике предности. „Орлове“ предводи Јовић са девет поена, сјајни Радуљица одлично разиграва саиграче (пет асистенција).

20.26 – Србија наставља са добром игром, 19:11 после седам минута игре.

20.20 – Сјајна игра „орлова“ који воде са 10:3, селектор Грчке принуђен да затражи тајм-аут после само три минута игре.

20.15 – Почео је меч, стртна петрока Србије је Рдуљица, Јеловац, Симоновић, Милосављевић и Јовић.

20.08  – Кошаркаши Србије и Грчке изашли су на терен дворане „Александар Николић“, следи интонирање химни а ускоро и почетак меча.