Титула остаје где јој је и место – Србија је најбоља у Европи

Голубица, НЕДЕЉА 08.09.2019.

Најбоље српске одбојкашице одбраниле су титулу Европског шампиона, пошто су у Анкари савладале Турску са 3:2 (21:25, 25:21, 25:21, 22:25, 15:13) у финалу континенталног шампионата.

Лавовска борба и челични живци српских одбојкашица у Анкари. Наспрам себе су имале изузетно мотивисану екипу Турске, ношену фанатичном подршком са трибина.

Србија је шампионат завршила без иједног пораза, а ова генерација српских одбојкашица играла је финала на последња три велика такмичења – на Олимпијским играма (2016), Европском првенству (2017) и Светском шампионату (2018).

Управо је тај моменат и помогао Туркињама да поведу у мечу, али су се девојке Зорана Терзића „сабрале“ и освојиле наредна два сета.

Није могло без драме, јер је Србија испустила лепу предност у четвртом сету што су Туркиње оберучке прихватиле и изједначиле.

Искористиле су тренутак и окренуле меч у своју корист, али је Бјанка Буша са неколико одличних потеза у најбитнијим моментима меча преокренула резултат и Србија је дошла до победе у тај-брејку.

Србија је одбранила титулу освојену пре две године на у Азербејџану и Грузији, и освојила укупно трећо злато за Србију на превенствима Старог континента.

Најефикаснија у победничком тиму била је Тијана Бошковић са 23 поена, док је Бранкица Михајловић забележила један мање.

Бронзану медаљу освојиле су Италијанке, које су борби за треће место победиле Пољску са 3:0.

Извор: РТС, ТАНЈУГ  ФОТО: EPA/SERGEI ILNITSKY