Шведска боља од Србије после преокрета

Голубица, НЕДЕЉА, 02. ДЕЦ 2018, ИЗВОР: РТС

Рукометашице Србије поражене су од Шведске резултатом 22:21 у другом колу Европског првенства у Француској.

Српске рукометашице су биле феноменалне у првом полувремену.

Одбрана чврста, јака, веома убедљива. Швеђанке нису могле лако до гола, а Катарина Томашевић је била одлична на голу.

Крпеж Шлезак је предводила напад, постигла је пет голова у првом делу игре, који је Србија добила 13:11.

Ипак, у наставку потпуно обрнута ситуација.

Швеђанке су заиграле далеко агресивније у одбрани, а рукометашице Србије једноставно нису имале решење.

У драматичној завршници, Швеђанке су у последњем минуту дошле до предности 22:21 голом Џени Алм. Србија је у последњој секунди упутила ударац ка голу Шведске, али није било опасности по Филипу Иден.

Управо је она проглашена за најбољу рукометашицу меча, пошто је у другом полувремену имала осам успешних интервенција, од чега је „скинула“ четири зицера.

У наредном колу, Србија игра против Данске у уторак.

Данска је прва на табели са четири бода, друга је Србија са два, трећа је Шведска са два, а последња је Пољска без бодова.

Овако је протекао меч:

19.33 – Крај меча, победа Шведске 22:21.

18.54 – Почело је друго полувреме.

18.39 – Србија – Шведска 13:11, полувреме. Одличне рукометашице Србије, пре свега у одбрани – чврста и сигурна игра, што је омогућило да се разиграју у нападу.