Одбојкашице Србије шампионке света

Голубица СУБОТА, 20. ОКТ 2018. Извор: РТС/ТАНЈУГ

Србија – Италија 3:2 (21:25, 25:14, 23:25, 25:19, 15:12). Одбојкашице Србије први пут у историји освојиле су златну медаљу на светским првенствима, пошто су после велике борбе и преокрета у Јокохами савладале селекцију Италије.

14.40 – Италија води 8:7 у тај-брејку, екипе ће променити стране.

14.29 – Србија осваја четврти сет резултатом 25:19.

Још једном су Италијанке пришле на два поена минуса, али још једном српске одбојкашице одбијају напад и долазе до изједначења у сетовима. Ко ће постати светски шампион знаћемо после тај-брејка.

14.18 – Вратиле су се Италијанке у живот, али Србија прави нову серију за вођство од 16:11 на другом техничком тајм-ауту.

14.09 – Фантастична игра српских одбојкашица на почетку четвртог сета. На први технички тајм-аут изабранице Зорана Терзића одлазе са вођством 8:2.

14.01 – Италија добија трећи сет 25:23 и поново води са 2:1 у сетовима. Трећи сет био је најнеизвеснији у доссадашњерм делу меча. Италијанке су у самом финишу успеле да преокрену резултат и салужено дођу на корак од победе у финалном мечу.

13.49 – Италијанке одлазе и на други технички тајм-аут с предношћу 16:13.

13.41 – Изједначена игра у трећем сету, 8:7 за Италијенке…

13.32 – Србија је добила други сет 25:14 за изједначење на 1:1! И други сет Италијанке почињу вођством, али Српкиње узвраћају и успевају да преокрену резултат у првом делу. Потом појачавају темпо све више увећавајући разлику до чак 21:13 у финишу сета, да би га са 25:14 освојиле за 1:1.

13.23 – Наше одбојкашице настављају са одличном игром и на други технички тајм-ауд одлазе са предношћу 16:11.

13.20 – Серија поена за Србију која води са 11:7 приморава селектора Италије да затражи тајм-аут.

13.16 – На први технички тајм-аут Србија одлази са предношћу од 8:6. И у други сет Италијанке улазе сигурно и обезбеђују предност, али Српкиње успевају да изједначе и преокрену резултат.

13.06 – Одбојкашице Србије изгубиле су први сет са 25:21. Заслужено вођство Италије која је од старта боље ушла у меч, имала бољи сервис и пријем. Покушао је селектор тајм-аутима да пробуди наше репрезентативке али без успеха.

12.55 – Италијанке настављају са одличном игом на старту меча и на други технички тајм-аут одлазе са вођством 16:12.

12.46 – Бољи старт Италијанки које на први технички тајм-аут одлазе са предношћу 8:4.

12.40 – Почео је дуел селекција Србије и Италије у финалу Светског првенства.

12.37 – Интониране су химне Србије и Италије и очекује се почетак утакмице. Меч ће судити Патриша Ролф и Јурај Мокри.

12.00 – Одбојкашице Кине освојиле су бронзану медаљу пошто су у утакмици за 3. место победиле Холандију са 3:0, по сетовима 25:22, 25:19 и 25:14, после 74 минута игре.

Одбојкашице Србије су у полуфиналу савладале Холандију са 3:1 (25:22, 26:28, 25:19, 25:23) чиме су први пут у историји обезбедиле пласман у завршницу Светског шампионата.

Противник Србије биће селекција Италије која је у драматичном мечу победила Кину са 3:2 (25:18, 21:25, 25:16, 29:31, 17:15).

Финале Светског првенства у Јокохами, Јапану почиње у 12.40 минута, а ток меча можете пратити на нашем порталу.

У мечу за треће место Кина је убедљиво савладала Холандију са 3:0 (25:22, 25:19, 25:14).