ФК ЈЕДИНСТВО ИЗ РУМЕНКЕ ОСВАЈАЧ КУПА ВОЈВОДИНЕ

Историјски успех ФК Јединство из Руменке који је по први пут у историји освојио куп Војводине. Овим су истовремено остварили пласман у 1/16 финала купа Србије. У клубу са нестрпљењем очекују жреб за наредну рунду купа и надају се што атрактивнијем противнику.

Ова финална утакмица је само круна једногодишњег учешћа у нашем најмасовнијем такмичењу.

Редом су савладани: ЖСК Жабаљ, РФК Нови Сад 1921, Бачка Бегеч, ТСК Темерин, Сусек, Цемент Беочин, Подриње Мачванска Митровица, Феникс 1995 Апатин и на крају Раднички Зрењанин.

Што се саме финалне утакмице тиче, прво полувреме је протекло у растрзаниј игри обе екипе. Важност меча као да је оковала ноге играчима оба тима. У наставку канонада голова. Најпре је у 47. минуту Јединство дошло до предности од 1-0, голом Милана Ђанковића са 11 метара. Теренску иницијативу фудбалери ФК Јединства су крунисали са два брза поготка у 70. и 72. минуту, стрелци су били Сима Заов и Милош Тришић. Играчи из Зрењанина су до краја меча успели да ублаже пораз головима Крстина у 75. и 94. минуту.