ВОЈВОДИНА СА ИГРАЧЕМ ВИШЕ ЦЕЛО ПОЛУВРЕМЕ ДОБИЛА ПАРТИЗАН

Фудбалери Војводине победили су екипу Партизана резултатом 3:2 (0:1), у дербију шестог кола Супер лиге Србије.

У мечу који је одигран без присуства гледалаца, стрелци за Београђане били су Садик у 40. и Шћекић у 69, док су голове за Вошу постигли Вукадиновић у 51, Младеновић у 89. и Стојковић у 92. минуту.

Екипе су наступиле у саставима:

Војводина: Симић – Андрић, Бралић, Саничанин, Деветак (од 46. Ђорђевић) – Дринчић, Топић (од 46. Стојковић) – Вукадиновић, Човић (од 77. Зукић), Гемовић (од 46. Мркаић) – Бојић (од 77. Младеновић).

Партизан: Поповић – Милетић, Витас, Бањак, Урошевић – Здјелар, Шћекић – Асано, Сума, Стевановић (од 67. Лутовац) – Садик.

Прва прилика на утакмици је виђена у трећем минуту, када је Асано шутирао са око 12-13 метара, али је лопта отишла поред гола. Само три минута касније, са петнаестак метара искоса је шутирао и Сума, али је Симић одбранио.

Београђани су добру шансу имали и у 12. минуту, када је Стевановић центрирао са леве стране, а Садик упутио ударац главом са свега два метра, али је лопта отишла преко пречке. Након тога, меч је ушао у период без озбиљнијих прилика за гол, да би у 40. минуту Партизан повео.

Здјелар је одиграо добар пас у шеснаестерац Војводине ка Садику, који је одличним ударцем са око 11-12 метара искоса довео свој тим у вођство.

Само два минута касније, Партизан је остао са играчем мање на терену и то након што је Сејдуба Сума лактом ударио Николу Дринчића, након чега му је судија Срђан Јовановић показао црвени картон.

Војводина је изједначила већ у 51. минуту, и то након што је по левој страни одлично прошао Вукадиновић и шутирао са десетак метара искоса, те савладао голмана Поповића.

Већ у 60. минуту, црвено-бели су имали стопостотну прилику да преокрену резултат. Са половине терена, Дринчић је послао сјајан лоб пас ка Ђорђевићу, који је утрчао у празан простор и одиграо повратни пас ка Човићу, а он је неометан шутирао са десетак метара, али је лопта отишла преко пречке.

Партизан је могао да поново дође до предности у 66. минуту, када је, након сјајног соло продора, сам испред Симића изашао Асано и шутирао са око 11-12 метара, али је голман Војводине одбранио. Међутим, у 69. минуту, Београђани су ипак дошли до другог гола.

После центаршута из слободног ударца, Шћекић је упутио ударац главом са петнаестак метара и лобовао голмана Симића.

У 76. минуту, незадовољан тиме што приликом једног дуела није досуђен фаул Саничанина над Садиком, шеф стручног штаба Партизана Саво Милошевић је бацио флашу воде на терен, због чега му је судија Срђан Јовановић показао црвени картон.

До краја меча, Војводина је имала већи посед лопте, али је до преокрета дошла у самом финишу. Најпре је у 89. минуту Младеновић фантастичним ударцем са око 20 метара донео изједначење „старој дами“, а онда, у 92. минуту, добро је прошао Зукић и одиграо повратни пас ка Стојковићу, који је прецизним ударцем постигао победоносни гол за свој тим.

Извор: Голубица, ФК Војводина