Фудбал – Лига шампиона: Наполи – Црвена звезда (3:1)

Голубица, СРЕДА, 28. НОВ 2018, ИЗВОР: РТС

Фудбалери Наполија савладали су Црвену звезду резултатом 3:1, у петом колу групне фазе Лиге шампиона.

Наполи, велики фаворит у овом мечу, одлично је отворио меч па је брзо и лако дошао до предности.

После корнера, Никола Максимовић је био највиши у скоку, пребацио лопту на другу стативу, а тамо је био Марек Хамшик и Наполи је повео. Играо се 11. минут.

Могли су домаћи и пре до гола, али је феноменалан покушај Мертенса петом зауставио Борјан.

Звезда је могла до изједначења, после једног одличног напада који је креирао Марко Марин.

Сачувао је Марин лопту, проиграо Симића, овај шутирао, али је Оспина, истина уз велике проблеме, сачувао мрежу.

Звезда се полако ослобађала и играла све боље и боље, али јој Наполи није допустио да се разигра, већ је контролисао ситуацију на терену.

Кулибали је имао опасан покушај главом, али је Борјан одбранио.

Ипак, голман Звезде ништа није могао у 33. минуту, када је Дрис Мертенс спретно реаговао на убацивање са бока, и сместио лопту у мрежу.

У другом делу игре, Владан Милојевић је у ватру бацио младог Јовељића, који је прилику добио уместо Николе Стојиљковића.

Наполи је започео друго полувреме баш као и прво – брзим голом.

Марек Хамшик је феноменално проиграо Мертенса, а Белгијанац још једном савладао Борјана, овај пут за 3:0.

А онда, тренутак генијалности Марка Марина. Прво је задржао лопту пред казненим простором Наполија, а потом луцидним додавањем избацио одбрану домаћих и сервирао лопту Бену, који је савладао Оспину.

И Јованчић је добио прилику, уместо Срнића, а Звезда је у неколико наврата запретила домаћим фудбалерима, али без неког већег успеха.Није превише кључало под Везувом, али ће зато кључати у групи и последњем колу.

Наполи је овом победом доспео на прво место (девет бодова), а други је ПСЖ са осам. Шест има Ливерпул, док је Звезда последњепласирана са четири бода.

У последњем колу, Звезда дочекује ПСЖ, док ће Ливерпул бити домаћин Наполију.