Суперлига Србије: Прва победа Војводине, пала Бачка (2:0)

НОВИ САД: Фудбалери Војводине у петом колу успели су да стигну до прве победе у овогодишњој сезони Суперлиге Србије. На Карађорђу је поражена Бачка резултатом 2:0. Стрелци су били Ђурић и Езе.

Ток меча сте могли да пратите на нашем порталу:

Крај утакмице. До краја је Војводина имала још неколико прилика, али није било промене резултата.

86` Војводина је тотално преузела ствар у воје руке после почетног притиска Бачке у привим минутама другог полувремена.

79` ГООООЛ Езе је био прецизан. Добио је пас од Фофане у празно и није имао проблема да постигне погодак.

75` Ђурић шутира са 17 метара из слободњака, али поред гола.

73` Слободан ударац за Војводину. Срушен је Езе, жути за Ђорића. У старту се чинило да је пенал.

70` ГОООЛ Војводина је повела са 1:0. Сјајна акција. Најпре је Езе добио лопту са леве стране и упутио је Ђурићу који је са 18 метара искоса био прецизан и савладао голмана Зоговића.

63` Нова сјајна прилика за Бачку. Макарић је погодио стативу. Незадовољни навијачи Војводине звижде црвено-белима.

55` Гости су много боље отворили друго полувреме. Војводина у овом делу игре још није имала шансу.

50` Нова шанса за Бачку. Тукао је Мицић, али није био прецизан.

47` Сјајна прилика за Бачку. Прилику је после доброг центаршута имао Младеновић, али је за пар милиметара био кратак и није захватио лопту.

46` Почело је друго полувреме.

45` У последњих пет минута није било изгледнијих шанси па постизање гола. Прво полувреме је завршено разултатом 0:0.

39` Ђурић је опробао свој шут. Тукао је са око 22 метра, а лопта је птошла тик поред стативе.

32` Мицић је тукао са око 20 метара, али далеко од оквира гола Емила Роцкова.

30` Војводина све више напада, али још увек без успеха.

25` Месаровић је шутирао, али је лопту одбио голман Бачке Зоговић. Лопта се одбила до Езеа који је шутирао преко гола.

20` Миран период игре у протеклих десет минута. Нема шанси иако Војводина има теренску иницијативу и већи посед лопте.

Порука навијача

Источна трибина овог пута није била отворена за гледаоце због радова на Тржном центру Пирамида. Уместо публике на њој се нашао велики транспарент на којем је писало: „1.9. ако су вам гости дражи ондак хвала, довиђења“. То је била порука симпатизера Војводине због задржавања на трибинама којем су изложени после утакмица с Црвеном звездом и Партизаном, а уједно и опомена да, уколико се не престане с таквом праксом, неће доћи да подрже Вошу у дуелу с Црвеном звездом који се игра 1. септембра на стадиону Карађорђе.

9` Контранапад Бачке, али се истакао голман Војводине Емил Роцков.

5` Лепа комбинација Ђурића и Граовца, али је овај потом био непрецизан.

3` После центаршута, главом је тукао Фофана, али није био прецизан.

Меч је почео у 20 часова на стадиону Карађорђе пред око 2.000 навијача. Правду дели Игор Стојилковић из Земуна.

Састави:

ВОЈВОДИНА: 1Роцков, 20 Антић, 10 Арсић, 14 Ђорђевић, 7 Ђурић, 11 Фофана, 15 Граовац, 17 Месаровић, 93 Езе, 30 Стојковић, 21 Зломислић.

БАЧКА: 1 Зоговић, 8 Бјелош, 24 Дорић, 27 Гаврић, 19 Грабеж, 4 Илић, 13 Јовановић, 9 Макарић, 14 Мицић, 11 Младеновић, 25 Радиновић.

После овог меча, Војводина је тренутно на седмом месту на табели са шест бодова, док је Бачка пала на 12 позицију са пет бодова из пет утакмица